neděle 12. července 2015

Došlo e-mailem - z kurzu v AM Language Studio Malta


Dobrý den,
posíláme příspěvek na blog z jazykového pobytu ve Sliemě na Maltě, který absolvujeme v rámci programu

Erasmus+, K1, Výzva 2014, číslo projektu 2014-1-CZ01-KA101-000245.

V době od 22.6.2015 do 3.6.2015 jsme studentkami  kurzu v am Language Studio - jazykové škole  ve Sliemě na Maltě. Kurz - Teacher of English Refresher ELT Course - v délce trvání 25 hodin týdně nám zprostředkovala agentura Jazyky v zahraničí s.r.o.

Ve škole máme odpolední vyučování po oba dva týdny. Výuka probíhá vždy od jedné hodiny ve třech blocích. První dva bloky se učíme ve skupině tří studentů, poslední blok pracujeme individuálně každá se svou tutorkou. Probíráme různá témata, velký důraz je kladen na mluvení, zajímáme se o různé metodické postupy, dovídáme se toho hodně o životě na Maltě. Jak jsme zjistily, je stále co se učit. Můžeme potvrdit, že “Practice makes perfect“.

Ve škole pracují tři oddělení - studijní, volnočasových aktivit a ubytovací. Všichni jsou ochotní a vstřícní. Ve třídách je audiovizuální technika a učitelé jsou zkušení, takže když technika selže, což, jak víme všichni, se stává, neváhají a okamžitě reagují, jako Peter -  předzpíval sám píseň a my po něm opakovaly, až poté nám řekl, že ji vlastně nezná.
Dopoledne chodíme na pláž, která patří Pebbles Aparthotelu, kde jsme ubytované. Vyzkoušely jsme i veřejnou dopravu - to je kapitola sama pro sebe. Alespoň jedno doporučení - nekupujte lístky v automatu, ale u řidiče.

Během prodlouženého víkendu jsme absolvovaly výlet na Comino, do hlavního města Valetty a na tržnici v Marsaxlokku. Všem doporučujeme. 
S pozdravem
Soňa a Hana - VOŠZ a SZŠ, Hradec Králové
Sliema, Malta, 29.6.2015

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář k našemu blogu.