úterý 31. května 2016

2 týdenní pobyt na Maltě

jazykový kurz

  Dne 15.05.2016 jsem absolvovala 7 hodinový výlet z Ostravy na Maltu. Z Ostravy až do Vídně autobusem student agency a dále z Vídně letecky na Maltu. Jelikož to bylo mé první samostatné cestování a také první let, měla jsem z tohoto výletu trochu obavy. Nakonec ale dopadl velmi dobře. Po náročném letu si mě vyzvedla na Maltě na letišti nějaká paní, která mě odvezla do hostitelské rodiny. 
Rodina mě přivítala pěkně, mile a ne jen ona ale i další studentka Nicole(26 let, Brazílie). Hned jsme se spolu spřátelily.
Dne 16.05.2016 mě čekal první den ve škole. Trochu jsem se toho bála, ale moje hostitelka mi ukázala cestu a další dny byly pro mě bez problému. Škola na mě působila příjemně, byla hezky vybavená a učitelka byla na mě také velice hodná a vstřícná.

Dne 18.05.2016 já a Nicole rozhodly že bychom si mohly někam vyrazit. Tak jsme se vydaly do města kde to žije -  St. Gulijan. Byla to naše první společná pařba, a taky nebyla poslední. Od tohoto dne jsme tam chodily pokaždé co to šlo. Já i Nicole jsme si tam našly kamarády, kteří si nás hodně oblíbili a trávili jsme s nimi každou discotéku na které jsme byly.

Dne 19.05.2016 Nicole měla zájem poznat hlavní město Vallettu a vidět mou školu tak jsem neváhala a vyrazila s ní na výlet. Prošly jsme spolu ulici Republic street, na které můžeme najít plno stánků se suvenýry a dále nádhernou květinovou zahradu nedaleko mé školy s nádherným výhledem na moře a druhou stranu Valletty. Oběma se nám zde moc líbilo.

Dne 20.05.2016 Já a Nicole jsme si udělaly výlet na Golden Bay beach (hodina cesty autobusem) a večer následoval další den na ulici St. Gulijan-další den discoték. Musím říct, že ve srovnání s Ostravou to žije více a je to pořádná ulice s pořádnými disco bary. Takže spokojenost je jak z mé strany tak ze strany mé přítelkyně z Brazílie.

Dne 21.-22.05.2016 K nám do hostitelské rodiny přibyla další studentka-Martina(32 let, Praha). Moje hostitelka, říkala že je ze Slovenska tak jsem měla radost že si alespoň trochu procvičím jiný jazyk než je angličtina a čeština, no nakonec se ukázalo že to byla Slovenka žijící 10 let v Praze takže čeština zvítězila :D  V tyto dny jsme já i Nicole relaxovaly a připravovaly se na další týden, který jsme měly před sebou. Byly jsme z toho obě celkem smutné, že nám to tak rychle oteklo a řekly jsme si že si tento poslední týden užijeme jak nejvíce to půjde.

 Poslední týden jsem se snažila věnovat jak Nicole tak i nové studentce Martině. Takže jsem následovně absolvovala hned první dva dny v novém týdnu opalovací chvilku na St. Gulijan beach s Martinou a zbytek dnů na discotéce s Nicole v rámci naší finanční možnosti. Takže to nakonec vyšlo na  středu, čtvrtek a pátek jako poslední dny na Maltě. Byly to 3 poslední a náročné dny ale ze všech nejlíp propařené!!!

Dne 28.05.2016 Jsem v 5 hodin ráno cestovala z letiště Malta-Vídeň a dále do Ostravy. Byla to pro mě dlouhá cesta ale moc jsem se těšila domů, protože mě čekal na autobusovém nádraží můj přítel a bylo to pro mě moc potěšující když jsem ho po tak dlouhé době viděla...

Myslím si, že tento pobyt mi velice pomohl zlepšit se v gramatice s kterou jsem docela dost bojovala, moc se mi tam líbilo a určitě bych se tam chtěla ještě někdy do budoucna podívat s mým přítelem na dovolenou. Určitě toto místo doporučuji dalším kdo se chce zlepšit ve své komunikace v angličtině a také těm, co rádi objevují nová místa. Moje hostitelka, a moje první cesta do školy(foceno u parlamentu ve Vallettě)
 Já a Nicole a naše první pařba


 Procházka po zahradě ve Vallettě
Nicolina školní párty v baru u moře 
 Zahrada Valletta
 Zahrada Valletta
 Zahrada Valletta
 Kostel ve městě, kde jsem spolu byly  v hostitelské rodině-Msida
 Nicole a kostel v Msidě
Já a moje česká spolubydlící Martina na pláži v St. Gulijan

1 komentář:

  1. Děkujeme za obšírnou zprávu z kurzu ... vidím, že jste komunikaci v angličtině dobře zvládla a pěkně jste si pobyt na Maltě užila ...

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za komentář k našemu blogu.